Yemek Takımı Nasıl Seçilir ?

Aslında çeyiz alışverişi çok eğlenceli gibi gözükse de ciddi anlamda zor ve zahmetli bir iştir. Çeyiz hazırlamada aslında en büyük görev annelere düşmektedir. Her şeyin uyumlu, kaliteli ve kullanışlı olmasını isteriz. Bu konuda uyum çok önemli bir şeydir.

Çeyiz alışverişinin en demir başlarında gelen yemek takımları seçilirken dikkat edilmesi gereken bir takım konular varıdır.

Yemek Takımı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar.

Çeyiz için tercih edilen yemek takımları genellikle 12 kişilik olmaktadır. Ama yemek takımları 6 ve 12 kişilik olarak üretilmektedir. Çok parçalı yemek takımlarının içerisinde çay fincanları da bulunmaktadır. Fakat istenilmediği takdirde çay bardağı olmayan takımlarda tercih edilebilir.  Genellikle 84 parça yemek takımları daha çok rağbet görmektedir. Yemek takımı seçilirken parça sayısı ve içeriği ile ilgili mutlaka bilgi almak gerekmektedir. Aksi takdirde eksik bir yemek takımı alabilirsiniz.

Yemek takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken PüFnoktalar.

Yemek takımı seçilirken en önemli dikkat edilmesi gereken husus, çatal bıçağa ve hangi öğünde kullanılacağına dikkat edilmesidir. Çatal bıçak takımı yemek takımından daha sonra seçilmelidir. Bu uyum yaratma konusunda önemlidir.

Kahvaltı ve Akşam Yemeği Takımları

Kahvaltıda kullanılan kullanılan yemek takımları daha farklıdır.  Daha renkli, çiçekli, figürlü olan kahvaltı takımları çeyizin önemli parçalarındandır. Kahvaltı ve akşam yemeğinde kullanılan yemek takımları farklılık göstermektedir. Çeyizlik kahvaltı takımları genelde artık günümüze göre üretilmektedir. Buda aşk temalı ve aşka dair üretilmektedir. Genellikle seçimler bundan yana olduğundan dolayı, üretici buna göre daha çok üretim yapıyor ve kullanıcın isteğine doğru ilerleme sarf ediyor.

Günlük ve Misafirlik Yemek Takımları

Çeyizlik olarak alınan yemek takımları genellikle daha sevimlidir. Günlük kullanılan yemek takımları daha hafiftir. Çiçekli veya figürlü olan yemek takımları genellikle beyazdır.

Misafirlik yemek takımları beyaz tabak üstüne şık ince çizgilerden meydana gelir. Tabakların kenarlarına hafif şık dokunuşlarla tasarlanan bu yemek takımları çeyiz için seçilirken en gösterişlisi tercih edilir.

Çeyizlik yemek takımları günümüzde alternatifleri çoktur. Her genç kız kendi zevkine ve kendi zevkine güvendiği yemek takımlarını seçer. Bazı genç kızlar sadeden yanadır, bazı genç kızlar desenleri ve temasına çok önem vermektedir.

 

Umarız bu mutlu yolda sizlerde güzel uyumlu ve kararlı seçimler yaparsınız. Görüşmek üzere 🙂

 

Bizleri Sosyal Medyada Takip Edebilir, Güncel Bilgiler ve Tatlı Çeyiz Telaşımıza Ortak Olabilirsiniz 🙂

             

Bernardo-cicek-desen-yemek-takimlari-ornekleri

R0
Bernardo-cicek-desen-yemek-takimlari-ornekleri
R1

Leave a Reply