Dış Çekim İçin Güzel Mekanlar

Düğünle ilgili hatıralarda kalan çok kısa anılar oluyor, fotoğraflar ise birçok anıyı bizlere hatırlamayı sağlar. Çalışılacak fotoğrafçının referanslarını, çektiği fotoğrafları önceden incelemek ona göre karar vermek çok daha sağlıklı olur. Çekim gününde stres hat safhadayken bir de böyle bir krizi yaşamak istemezsiniz. Çekim gününe, fotoğrafçıya karar verdikten sonra geriye dış çekim mekanları araştırmak kalıyor. Bende bu yazımda sizler için İstanbul’da bulunan en güzel 10 adet dış çekim mekanlarını derledim. Umarım beğenirsiniz. Eğer farklı şehirdeki dış çekim mekanları için tavsiye isterseniz yorum kısmına belirtmeniz yeterli.

1. Atatürk Arboretumu

Parkın büyüklüğü,barındırdığı çeşit çeşit bitkileri ve içerisinde bulunan Göl sayesinde dış çekimleri en çok burada gerçekleştiriyor çiftler. Düğün&Nişan için dış çekim ücreti 475 TL’dir.

2. Belgrad Ormanları

Listenin 2. sırasında yer alan Belgrad Ormanlarında bulunan uzun ince yollar, birbirinden farklı ağaçlar, bol yeşillik dış çekime harika bir ortam sağlıyor. Düğün&Nişan için dış çekim ücreti 150 TL’dir.

3. Emirgân Korusu

En çok tercih edilen dış çekim mekanı olarak listelerde yerini almıştır. Aynı anda birden fazla dış çekimin gerçekleştiğini görebilirsiniz. Diğer alanlara göre daha süslü bir dış çekim alanıdır ve giriş ücreti yoktur.

4.Kibrithane

En çok beğendiğim dış çekim alanlarından biridir. Herhangi bir süslemeye, dekora gerek kalmıyor fazlasıyla şık bir mekan. Düğün&Nişan için dış çekim ücreti 300 TL’dir.

5.Kilyos Kısırkaya Plajı

Ucu bucağı olmayan bir deniz, mükemmel kum plaj… Kendi düğünüm için bu alanı kullandım ben de mükemmel fotoğraflarım var. Giriş ücretsizdir.

 

 

 6.Rumeli Feneri

Birçok kez gittiğim çok güzel bir mekan. Birçok arkadaşımın dış çekimleri bu alanda gerçekleşti. Giriş ücretsizdir.

7.Rahmi Koç Müzesi

Müzeler benim tarzım diyorsanız bu müzede çekim yapmak sizin için mükemmel olabilir. Çekim ücreti 600 TL dir.

 

8.Florya Sosyal Tesisleri

Florya Sosyal Tesisleri, gelin ve damatların düğün ve nişan dış çekimi için tercihleri arasında yer alıyor. Sadece otopark ücreti olan mekânın deniz manzarası bulunsa da daha çok yeşil çekim alanı mevcut. Dış çekim ücretsizdir.

 

9.Beylikdüzü Yaşam Vadisi

Doğa ile iç içe olabileceğiniz diğer bir çekim alanıdır. Giriş ücretsizdir.

10.Baltalimanı Japon Bahçesi

Avrupa yakasında bulunan Japon bahçesi küçük olması sebebiyle çok kalabalık olmamaktadır. İçerisinde küçük bir köprü ve çeşit çeşit bitki barındırır. Giriş ücreti yoktur.

atatürk arboretum dış çekim

R0
atatürk arboretum dış çekim
R1