Çeyiz Serme Püf Noktaları

Evlilik hazırlığında olan her bayanın en büyük gururudur çeyizlerini sermek. Birbirinden şık havlular, lifler ve patikler, çeyizin el emeği göz nurunu yansıtırken, en şık mutfak eşyaları büyük özenle alınmış olarak çeyiz deki yerini almaktadır.  Çoğu insan bu mutluluğu sosyal ortamlarda paylaşıyor ve kendi aralarında gruplar oluşturarak diğer hazırlık yapanlara yardımcı olabilmektedir. Bizde bu paylaşımları ve güzel anlarımızı paylaşıyoruz. İnstagram ve Facebook‘da sayfalarımıza bekleriz.  Linklere tıklayarak bizlere ulaşabilir bu konuda hem bizlere hemde kendinize yardımcı olabilirsiniz.

Çeyiz Sermenin Püf Noktaları

Aslında düzenli ve tertipli serilen çeyizler akılda kalıcı ve göz dolduran emeğe sahiptir. Bu konuda çeyiz hazırlıklarını birçok facebook – instagram sayfasında paylaşan kullanıcılar fikir alışverişinde bulunurken, her yöreye ait farklı çeyiz serme adetleri ile daha farklı gelenekler öğrenilmektedir.

Çeyiz sererken her eşyayı kategorilendirerek bir arada sergilemek düzenli bir çeyiz serilmesini sağlar. Düğüne az kala gelin evindeki tüm hazırlıkları bitirmenin yanı sıra, düğün davetlilerinin çeyizleri görmesi için çeyizler serili bir şekilde görülmeyi bekler. Bu adeti uygulayan birçok yöre, evlilik hazırlığı heyecanına ortak olan birçok kişiyi kapsarken, çeyiz çokluğu ile övünmeyi seven bir toplum olmanın da göstergesidir.

İnternette bu şekilde arama yaparak birçok fotoğrafı görmek mümkündür. Ancak en güncel ve en güzel çeyiz hazırlıklarını takip etmek için facebook ve instagram sayfalarımızda diğer dostlarımızla, yararlı paylaşımları ile düğün hazırlığında olan bayanları bir araya toplamaktadır. Bu sayfa sayesinde, çeyiz serilmesi hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler açığa kavuşmaktadır.

Detaylı bir şekilde serilmiş çeyiz fotoğrafları ile çeyizlerindeki eksiklerini tamamlamak isteyenler fikir sahibi olmaktadır. Diğer yandan bu fotoğrafları yorumlayarak hazırlık içinde olan gelin adaylarına pek çok fikir verilmektedir.

Bizleri Sosyal Medyada Takip Edebilir, Güncel Bilgiler ve Tatlı Çeyiz Telaşımıza Ortak Olabilirsiniz 🙂

             

ceyiz-serme-06

R0
ceyiz-serme-06
R1

Leave a Reply