Çeyiz Sandığım

Evettt geldik çeyizin en önemli kısmına…

Aslında annelerimiz bizi ilk hissetmeye başladığı andan itibaren hepimiz için bu tatlı süreç başlıyor. Havlu kenarı, patik, lif örmeye başlanıyor ilk etapta… Komşulardan hediyeler, akrabadan gelen el işi hediyeleri vs. derken bir bakıyorsunuz ki çeyiz sandığınız dolmuş taşmış. Bizler büyüyene kadar bu süreç böyle devam ediyor. Büyüdüğümüz zaman ise bizler başlıyoruz. Zamanla annemizden, teyzemizden lif, patik örmeyi, başörtü kenarı oyası yapmayı öğreniyoruz. Büyüdükçe çeyiz sandığımızdaki parçaların değeri ve önemi artıyor. Çünkü evlenecek bir genç kızın ilk çeyizidir sandığındakiler. Çeyizi çeyiz yapan, evi ev yapan parçaları içerir. Bende bu yazımda sizlere kendi Çeyiz Sandığımın kapağını aralıyorum.

 

    • Liflerim

    Annemin ve benim el emeğimiz, çok sevdiğim renk ve desendeki Liflerim. Bir fotoğraf karesine maalesef ki hepsini sığdıramıyorum. Burada size gösterdiklerim en çok hoşuma giden modeller. Çoğunu nişan bohçasında kullanacağım. Tabi en çok sevdiğim modelleri kendime ayırdım. İleride çok severek kullanacağıma eminim. İçerisinden beğendiğiniz, yakından görmek istediğiniz modeller varsa yoruma yazın yakın çekimini yapıp paylaşırım. Size de modeller örnek olur. Yapımı çok kolay denemenizi tavsiye ederim.

 

 

 

  • 2.   Patiklerim

Annemin mis ellerinden kışın soğuğundan ayaklarımı koruyacak olan patiklerim. Renk, desen uyumuna bayılıyorum. Mor aşığı biri olarak her şeyde mor detayı bulunuyor. Bulunmazsa olmaz çünkü

Leave a Reply