Buzdolabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Merhabalar;

Bu konuda ben erkekler için önerilerimi sunacağım 🙂 Çünkü genelde bayanlar üzerinden gidiyoruz ama belki fikir alışverişi olduğu zaman bak bu doğruydu haklı nasıl olur vs. gibi bilgileri paylaşırsak güzel olacağını düşünüyorum.

Tabi burada bayanlar gibi üst seviyede değiliz ama Çeyiz İşinde bayanlar daha çok öz veri ile alış veriş yapıyor ama biz erkeklerde zaman zaman çok iş düşüyor, örneğin Buz dolabı seçimini kız arkadaşımıza  nişanlınıza sözümüze bırakırız ama burada en büyük etken o dolap’ı almadan nasıl bir mutfak seçiminiz var , veya önceden mutfak yaptırdınız ona göre nasıl yapacaksınız bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.

 

Öncelikle dolap seçimine başlamadıysanız, evinizin mutfağına girip buraya bu gelecek buraya bu gelecek diye bir düşünün, veya hazırda mutfağınız var ölçümlerini almadan sakın gitmeyin. Çünkü ölçüm almadığınız zaman bazen çok istediğiniz mutfak dolabı hüsranla sonuç alıyor. Benim evimde önceden yaptırdığım ve hali hazırda dolabım vardı tabi o dolaba göre ayarlandı dolap kısmı. Şimdi kız arkadaşımla beraber yavaştan hazırlıklara başlıyoruz, ama işte önceden yaptırdığım mutfak isteğimiz buz dolabını almaya el verişli olmuyor. Benim evimdeki ölçümler 185*75 cm ölçümlerinde, buda mantıken büyük almamıza engel oluyor. Kırmaya kırılmıyor, büyütme yapamıyoruz. Şimdi diyebilirsiniz hazır mutfak neden var, ben ailemle yaşıyorum kız arkadaşımda benim ve ailemle birlikte kalacağı için mutfağı önceden yaptırmıştım buda bana + ve – olarak döndü. Şimdi burada sizlere bahsedeceğim olay aslında şu. Ev aldınız yeniden mutfak yaptıracaksınız, öncesinde Buz dolabı seçiminizi yapın. Buz dolabı seçimini kesin bunu alıyoruz dediğinizde tamam artık bunda son bulduk bunu alıyoruz dediniz parasını ödediniz ebatlarını alın ve ona göre mutfağınızı yaptırın. Bazı yeni binalarda buz dolabı yeri geniş bırakılıyor ama oda sizi yanıltmasın bizim o ev büyük dolap sığar, maalesef hesap çarşıya uymuyor, burada yukarıda dediğim gibi ölçümlerini almadan sakın sakın gitmeyin, çünkü hem siz üzülüyorsunuz hemde sevdiğiniz o yüzden buradan sesleniyorum beyler, Ölçüm almadan Beyaz eşya işine girmeyin.

Ben size burada bir kaç örnek buz dolabı göstereceğim onlara göre seçim yapabilirsiniz.

 

LİEBHERR KBES 4260 PREMİUM ÇELİK BUZDOLABI, 358 LT., TEK KAPILI, INOX

Liebherr SBSes 8283 Premium Plus Su ve Buz Pınarlı Gardrop Tipi Buzdolabı

Yukarıda vermiş olduğum örnekler küçük ve büyük ebatlardaki buz dolabı tabi çok çeşit buz dolabı mevcuttur. Sizlere sadece örnek teşkil edebilecek şekilde hem dolap modelini hemde ebat modelleri verdim. Gerisi artık size kalmış bir durumdur.

Mutlu Evlilikler dilerim..

 

 

1 Comment

  1. aile hekimi malzemeleri

    Eylül 13, 2018 at 1:07 am

    Bayadir internet sayfanizi takibimde ve cok kayda deger bulmaktayim

Leave a Reply